Kolorowy Uniwersytet na 7 z plusem

Kolorowy Uniwersytet

Gdyby przyszło nam oceniać tegoroczną VII Inaugurację Kolorowego Uniwersytetu, to byłaby to nie szóstka, ale siódemka i to z plusem, bo z nadziejami na więcej… Kolorowy Uniwersytet w tym roku zainaugurował bowiem 7 rok swojej działalności.

W tym czasie udział w zajęciach wzięło blisko 2500 dzieci z Wielkopolski. Program adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w wieku od 8 do 12 lat. W trakcie comiesięcznych zajęć mają oni możliwość poznawać poszczególne wydziały i uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych wykładach. W trakcie tych spotkań zapoznają się też z tradycją uniwersytetu, której część stanowi właśnie uroczysta inauguracja. Małych gości w murach uczelni witała prof. Beata Mikołajczyk, rektor Kolorowego Uniwersytetu. To chwila bajkowa i magiczna, która przemienia dzieci w prawdziwych studentów – mówiła. Zachęcała również do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi, zwłaszcza na uniwersytecie. Tegoroczny wykład dla małych studentów pt. „Oko i mózg – razem czy osobno?” wygłosił prorektor UAm prof. Ryszard Naskręcki z Wydziału Fizyki UAM. Profesor pokazywał jak złożonym urządzeniem jest narząd wzroku. W trakcie wykładu uczniowie zobaczyli, jak wyglądają oczy pająka.

Czytaj też: Kolorowy Uniwersytet znów działa

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie