Wersja kontrastowa

Druga edycja konkursu IDEAMU - Zielony UAM

Hotel dla owadów - zwycięski projekt pierwszej edycji IDEAMU fot. Jagoda Haloszka
Hotel dla owadów - zwycięski projekt pierwszej edycji IDEAMU fot. Jagoda Haloszka
Obraz

Z inicjatywy JM Rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego i dzięki wsparciu Santander Universidades, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza ogłasza drugą edycję konkursu IDEAMU.

 

Współczesny świat mierzy się z wieloma wyzwaniami, a jednym z nich są zachodzące zmiany klimatyczne, czy dewastacja środowiska naturalnego. UAM jako uczelnia zaangażowana społecznie wspiera i zachęca do działań, które przeciwdziałają tym negatywnym zjawiskom. Stąd celem tegorocznego konkursu jest wyłonienie projektów wspierających rozwój idei Zielonego Uniwersytetu i wdrożenie ich w życie. Zachęcamy studentów, doktorantów i wszystkich pracowników uczelni do wzięcia w nim udziału!

Na potrzeby konkursu Zielony Uniwersytet rozumiany jest jako uczelnia, która chroni i  promuje bioróżnorodność, tereny zielone, wspiera projekty, które są przyjazne środowisku, promuje zdrowy tryb życia i odżywiania się, segregację odpadów, oszczędność zasobów.

Szczególnie mocno zachęcamy do przedstawiania projektów, które wzmocnią i wypromują działania na rzecz „zielonych” biur, tj. jednostek, które kompleksowo i kreatywnie podejdą do organizacji pracy, konferencji, prowadzonych zakupów, polityki oszczędzania wody, energii, zagospodarowania przestrzeni i będą stanowić punkt odniesienia dla innych jednostek uczelni.

Czytaj także: Hotele dla owadów pojawiły się na Morasku

Zgłaszane propozycje powinny wpisać się także w Projekt kierunkowych działań na rzecz zielonego uniwersytetu, który stanowi załącznik do konkursu.

Nagrody pieniężne przeznaczone na realizację projektów funduje Santander Universidades.

Nabór trwa do 29 listopada 2019 r.

Szczegółowe informacje oraz platforma do zgłaszania projektów znajdują się na stronie konkursowej.

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.