Hotele dla owadów pojawiły się na Morasku

Fot. Jagoda Haloszka

Na terenie Kampusu Morasko pojawiły się długo wyczekiwane hotele dla owadów.  To pomysł Pauli Antoniny Bednarz, która wygrała w pierwszym konkursie na innowacyjne i „zielone” projekty, IDEAMU.

Oprócz hotelu zostaną umieszczone również budki, domki wspomagające byt zwierząt związanych ze środowiskiem miejskim. Oznaczone instalacje będą zawierały opis gatunków, dla których są przeznaczone oraz informację dotyczącą zespołów badawczych, które się nimi zajmują.

Domki dla owadów

Przypomnijmy, że na konkurs IDEAMU wpłynęło 11 projektów. Konkurs adresowany był do studentów i doktorantów UAM pracujących indywidualnie bądź w zespołach. Jurorzy doceniali niekonwencjonalne i kreatywne rozwiązania, które będą zmieniać Kampusy UAM i budować nowe formy współpracy z mieszkańcami Poznania. Uniwersytet chce rozwijać Zielony UAM, wzmacniać Uniwersytet Zaangażowany i jeszcze bliżej współpracować ze społecznymi i gospodarczymi partnerami.

Czytaj także: Nagrodzeni w konkursie IDEAMU

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie Wydział Biologii