Dobry występ zawodniczek KU AZS-UAM

Obraz

W Erywaniu odbył się turniej indywidualny Młodzieżowych Mistrzostw Europy w szermierce. Wśród startujących nie mogło zabraknąć studentek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dwóm zawodniczkom KU AZS-UAM Poznań udało się zająć miejsca w czołowej ósemce - Julia Walczyk (Wydział Chemii) po pojedynku przegranym z Włoszką Elisabettą Bianchin zajęła 6. lokatę a Julia Chrzanowska (Wydział Prawa i Administracji) musiała uznać wyższość Evy Lacheray z Francji i sklasyfikowana została na 7. pozycji. Pogromczynie naszych florecistek stanęły wspólnie na najniższym stopniu podium.

Zawody wygrała Martina Sinigalia (Włochy) przed Marią Boldor (Rumunia). Trzecia studentka UAM, Marika Chrzanowska (Wydział Prawa i Administracji, KU AZS-UAM Poznań) odpadła z turnieju w walce o „8” i uplasowała się ostatecznie na 13 pozycji.