Wersja kontrastowa

Cenne zwycięstwo na obcym terenie

KU AZS UAM
KU AZS UAM

KU AZS UAM Poznań zwyciężył 4:1 w Grodzisku Wielkopolskim z drugim zespołem GSS Grodzisk Wielkopolski i umocnił się na podium.

Spotkanie miało swoje dobre, jak i złe strony.

Zaczynając od dobrych, trzeba zaznaczyć, że już od pierwszych minut meczu wygrana UAM, była niezagrożona. Nasz zespół był zespołem o klasę lepszym, pewniejszym i dokładniejszym w grze. Na obronę drużyny gospodarzy, możemy jednak powiedzieć, że GSS II Grodzisk Wielkopolski to zespół bardzo młody, szlifujący dopiero swoje możliwości.
Z innych dobrych informacji, to pierwsze trafienie w debiucie w barwach UAM Anity Płuciennik, czy bardzo dobre wejście w mecz, w drugiej połowie naszej juniorki Dobrochny Wierzbickiej.

Wszystko co złe to przede wszystkim skuteczność. Tego dnia UAM miał mocno zablokowane celowniki. Okazja do strzelenie bramki przytrafiała się mniej więcej co 3 minuty. Niestety zamiast strzelać nasza ofensywa często ,,kombinowała"
Najgorszymi jednak wieściami są aż trzy kontuzje. Na sekundy przed przerwą uraz kolana zmusił debiutującą Anitę Płuciennik do opuszczenia murawy. Co więcej w ostatniej akcji meczu, gdy padła honorowa bramka dla gospodyń, uraz zaliczyły:
Bramkarka, która obroniła mocny strzał twarzą, przez co na dobrych kilkanaście sekund leżała zamroczona w polu karnym, oraz jedna z defensorek, która przy przy pierwszej dobitce, blokując strzał, zanotowała bardzo poważny uraz kolana i również nie mogła kontynuować już gry.

O ile nie mamy pretensji do straconej bramki (choć sędzia widząc leżącą bramkarkę mógł śmiało przerwać grę) to mamy pretensje do arbitra o brak reakcji, gdy po wszystkim obie nasze zawodniczki wciąż leżały na murawie (jedna z nich zwijała się z bólu), a ten odwrócił się plecami od naszego pola karnego, spacerkiem wracał na środek boiska i dyskutował z pozostałą częścią naszego zespołu, że nie będzie wzywał służb medycznych.
Nie ukrywamy, że mamy po tym wielki niesmak...

GSS II Grodzisk Wielkopolski - KU AZS UAM Poznań FC 1:4 (0:2)
Bramki dla UAM: Anita Płuciennik 11', Gosia Kupler 30', 67'k, Agnieszka Liskowiak 41'

UAM: Ania Kania - Daria Saukens, Weronika Kaszuba, Viktoria Gontier (50' Julia Gontier), Martyna Woś, Gosia Kupler, Jula Dobroń, Agnieszka Liskowiak, Aleksandra Bącela, Marta Adamczak (50' Dobrochna Wierzbicka Dobrochna Dobi), Katarzyna Wilmanowicz (5' Anita Płuciennik, 41' Julia Delmanowicz).

Mecz rozgrywany w czwartek 26.04 zamiast w niedzielę 29.04 w ramach 12 kolejki III ligi.

Następne spotkanie KU AZS UAM Poznań FC zagra u siebie w niedzielę, 6 maja o 18:00 a rywalem będzie KS Grom Wolsztyn Dziewczyny.