VI Assises franco-polonaises de droit

Obraz

W dniach 15-18 kwietnia odbyło się VI Assises franco-polonaises de droit, zorganizowane w ramach działalności Centrum Badań Zaawansowanych UAM (CBZ UAM). Spotkania z tego cyklu zainicjowane przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu odbywają się w Paryżu, dzięki gościnności Polskiej Akademii Nauk (Stacja PAN w Paryżu).

Szósta edyacja seminarium została poświęcona tematowi: Justice sociale, justice climatique, justice du travail. Obrady gromadzące polskie i francuskie środowisko prawników, socjologów, historyków, wpierw miało miejsce w Bibliotece Polskiej w Paryżu, a następnie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Lorraine w Nancy. Podczas konferencji wyszczególniony został także panel dla młodych naukowców z Polski i Francji, którzy prezentowali fragmenty swoich prac doktorskich z przedmiotowego tematu.