Wersja kontrastowa

Prof. Anna Musiała. Kierunek Sorbona

Prof. Anna Musiała, fot. Łukasz Woźny
Prof. Anna Musiała, fot. Łukasz Woźny

Centrum Badań Zaawansowanych UAM zacieśnia współpracę z uniwersytetem we Francji. 

Rektorki prof. Bogumiła Kaniewska i prof. Christine Neau-Leduc podpisały umowę o współpracy między UAM i paryskim Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne. Dzięki programowi EPICUR po uniwersytetach w Strasbourgu i Miluzie Centrum Badań Zaawansowanych UAM zacznie więc współpracę z partnerem znad Sekwany. 

Podpisana umowa nie tylko formalnie ułoży relacje między Centrum Badań Zaawansowanych UAM a paryskim uniwersytetem w ramach organizacji corocznych spotkań polskich i francuskich uczonych, ale i zacieśni jeszcze bardziej naukowe i socjalne więzy. W ramach tej umowy do Poznania będą mogli przyjeżdżać francuscy naukowcy, a polscy – odwiedzać najstarszą wszechnicę w Paryżu.  

Warto wspomnieć, że od 2019 roku w Paryżu odbywają się coroczne prawnicze spotkania francuskich i polskich badaczy, gromadzące nie tylko prawników, ale i socjologów, filozofów, antropologów czy historyków z obu krajów. Wszystko w ramach Assises franco-polonaises de droit. Ostatni zjazd trwał dwa dni i poświęcony był „Wspólnocie pracy w prawie polskim i francuskim”. Pierwszego dnia spotkanie odbyło się w Stacji Polskiej Akademii Nauk w Paryżu, zaś drugiego wszystkich uczestników gościł Uniwersytet Paris 1 Panthéon-Sorbonne. Kolejny zjazd odbędzie się w czerwcu 2023 roku i poświęcony będzie tematowi interesu zbiorowego.  

Warto jeszcze dodać, że z Uniwersytetem Paris 1 Panthéon-Sorbonne Centrum Badań Zaawansowanych współpracuje przy organizacji cyklu spotkań „Quo vadis praco ludzka?”, inicjatywy, w ramach której swoje referaty wygłaszają wybitne osobistości świata nauki, a w dyskusjach uczestniczą także studenci i doktoranci zarówno z Polski, jak i zagranicy. 

Więcej informacji: www.cbz.amu.edu.pl 

Prof. UAM Rafał Witkowski, Prorektor UAM 

Prof. Anna Musiała 

Zobacz też: CBZ tworzy nową wizję prawa pracy

Nauka Wydział Prawa i Administracji

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.