Wersja kontrastowa

Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Zaciekawienie

Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Nauczycielskie zaciekawienie. Fot. Martyna Płaczek
Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Nauczycielskie zaciekawienie. Fot. Martyna Płaczek

Jeszcze niedawno „Zespół UAM dla najlepszych” zaproponował spotkanie z młodymi samorządowcami. Byliśmy i było ciekawie. Dziś w Sali XVII Collegium Minus trwa drugie z cyklu spotkanie z nauczycielami. Jego tytuł: Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Nauczycielskie zaciekawienie. Jak mówi prof. UAM  Krzysztof Skibski, wszystko po to, by ułatwić nauczycielom pracę i aby jej efekty były jak najlepsze.

 

- To nasz statutowy obowiązek. Wspieranie nauczycieli mamy wpisane w swoje działania. Od lat współpracujemy ze szkołami. Kształcimy też nauczycieli, którzy na co dzień uczą młodzież – mówi prof. Skibski. – Wspomagamy też młodych, których zainteresowania sięgają ponad licealne standardy. Prowadzimy rozmowy dotyczące tego jak wspomóc uczniów w rozwijaniu ich zainteresowań. Nie pomijamy przy tym samych nauczycieli i temu ma służyć obecne spotkanie.

Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Nauczycielskie zaciekawienie Fot. Martyna Płaczek

W ubiegłym roku podczas pierwszego spotkania z nauczycielami przyglądano się procesowi nauczania z perspektywy ucznia. Obecne spotkanie ma na celu zwrócenie uwagi na perspektywę nauczycielek i nauczycieli. Dzieje się tak dlatego, że w ubiegłorocznej dyskusji o uczniowskim zaciekawieniu silnie wybrzmiała potrzeba wsłuchania się w ich głosy.

 

- Ważne tu więc będą zarówno sprawy związane z realizacją podstawowych zadań zawodowych, jak i kwestia samorozwoju, współpracy, inicjatywności czy komunikacji – dodaje prof. Skibski.

 

Na spotkanie w Minusie zaproszono między innymi kuratora oświaty, kierowniczkę Pracowni Kształcenia Ustawicznego ODN-u, dyrektora Społecznej Szkoły Podstawowej, a także akademika, prof. Jacka Pyżalskiego. Zdaniem prof. Krzysztof Skibskiego te osoby są nieprzypadkowe, bo uczestniczący w spotkaniu będą chcieli z perspektywy różnych miejsc przyjrzeć się potrzebom nauczycieli i wypracować wspólne rozwiązania, których efektem byłaby pomoc w procesie kształcenia.

 

Czytaj też: Uniwersytecka Synergia Edukacyjna

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.