III Kongres Nauczycieli Fizyki na UAM

Zdjęcie z Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie, który odbył się na Wydziale Fizyki
Obraz

III Kongres Nauczycieli Fizyki (3KNF) rozpocznie się na Wydziale Fizyki już jutro i potrwa do soboty. W trakcie kongresu około 140 nauczycieli najbardziej deficytowego przedmiotu fizyki w szkołach podstawowych i średnich będzie rozwijało umiejętności dydaktyczne i merytoryczne oraz poznawało najnowsze trendy w jego nauczaniu.

Organizatorzy szczególnie zapraszają na jedną z sesji pierwszego dnia 3KNF, a mianowicie na seminarium/webinarium nauczycielskie podsumowujące 13. europejski nauczycielski festiwal "Science on Stage" Turku'2024. Ten europejski festiwal stanowi ostatni, międzynarodowy etap 13. Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie” Uczestnicy tego webinarium akredytowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

Linki do webinarium i do transmisji internetowej są dostępne na polskim portalu internetowym festiwalu "Science on Stage"

(https://sons.amu.edu.pl/pl/).

Jak zauważa prof. UAM Grzegorz Musiał: Od początku organizatorów festiwalu motywuje fakt, że w dzisiejszym świecie solidna wiedza z zakresu nauk przyrodniczych – fizyki, chemii, biologii – oraz matematyki i informatyki jest niezbędna dla rozumienia otaczającego świata i – w przypadku uczniów – przyszłego wyboru zawodu interesującego i poszukiwanego na rynku pracy.

Wydarzenia Wydział Fizyki