Wersja kontrastowa

Uczcili 100-lecie UP "na sportowo"

Jagoda Haloszka, Adrian Wykrota

Ponad 11 tys. zawodników biegło w 12. PKO Poznań Półmaratonie. Wśród nich kilkaset studentek i studentów, pracowniczek i pracowników oraz absolwentek i absolwentów, którzy wystartowali w kategoriach: student i doktorant; pracownik; absolwent lub przyjaciel Uniwersytetu Poznańskiego.

Udział w biegu jest okazją, aby "na sportowo" uczestniczyć w obchodach Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Impreza wpisuje się w cykl wydarzeń, których kulminację zaplanowano na maj 2019 roku.

Dla symbolicznego uczczenia 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego społeczność akademicka stworzyła specjalne grupy rekonstrukcyjne, które odwołują się do istotnych wydarzeń historycznych Polski. Jednocześnie grupy te, a także organizacje studenckie wspierają i kibicują zawodnikom 12. PKO Poznań Półmaratonu.

Czytaj także:Półmaraton 100-lecia już w niedzielę

Utrwalając na zdjęciach lub filmikach historyczną oprawę Półmaratonu 100-lecia UP oraz 12. PKO Poznań Półmaratonu każdy może dołożyć swoją cegiełkę do uczczenia jubileuszu. Osoby, które swoimi pamiątkami będą dzieliły się w mediach społecznościowych, zachęcamy do oznaczenia ich hasztagami: #Półmaraton100-leciaUP, #100-lecieUP lub #PoznanPolmaraton. Pozwoli to na wspólne stworzenie elektronicznego albumu z historycznego biegu.

Zwycięzcą 12. PKO Półmaraton został Sijiyas Misganow Abate, który ukończył bieg z czasem 1:02:27. Natomiast triumfatorów w każdej z uniwersyteckich kategorii  poznamy  podczas Gali Sportu, którą zaplanowano na 8 maja 2019 r.

Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.