Prof. Melosik doktorem honoris causa (wideo)

Prof. Zbyszko Melosik

Profesor Zbyszko Melosik na Uniwersytecie Szczecińskim zostanie wyróżniony w sposób szczególny. Zostanie doktorem honoris causa i tym samym znajdzie się wśród takich osób jak Gerard Labuda, Andrzej Legocki, Leszek Kołakowski, Leszek Balcerowicz czy Jerzy Giedroyć.

Przypomnijmy, że profesor związany jest z naszym Uniwersytetem od początku kariery naukowej. Stypendysta Fulbrighta, profesor wizytujący University of Virginia jest promotorem wielu prac doktorskich. Były dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych, obecnie jest członkiem Zespołu Rektorskiego UAM.  Jest wiceprzewodniczącym Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN i członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.  Pytany o plany, mówi krótko:

- Zamierzam napisać książkę o pasji akademickiej. O pasji uprawiania nauki. Uważam, że w czasach w których żyjemy, gdy dominuje wskaźnikowanie i komercjalizacja nauki można dochować wierności tradycyjnym wartościom akademickim.

Czytaj też: Prof. August Zierhoffer. Wierny jednej i jedynej geografii

Wydział Studiów Edukacyjnych