Prof. Johannes Müller wyróżniony medalem UAM!

Obraz

Profesor Johannes Müller z Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii został odznaczony Medalem za zasługi dla Uniwersytetu im Adama Mickiewicza.

Prof. Johannes Müller jest jednym z najwybitniejszych archeologów niemieckich, specjalistą od neolitu i epoki brązu, a także dyrektorem Instytutu Archeologii Pra- i Protohistorycznej Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii oraz dyrektorem Graduate School Kilońskiego Uniwersytetu „Human Development in Landscapes”. Niemiecki archeolog od wielu lat współpracuje z uczelnią, szczególnie z Wydziałem Historycznym oraz Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych.

- Bardzo dziękuję za przyznanie medalu, który jest uhonorowaniem współpracy polsko-niemieckiej między naszymi uniwersytetami w Poznaniu i Kilonii. Wysoka jakość wspólnych badań naukowych jest możliwa dzięki temu, że stosujemy metodę intensywnej współpracy interdyscyplinarnych. Będzie ona trwała pomimo naukowych, administracyjnych oraz politycznych przemian, z którymi cały czas mamy i będziemy mieli do czynienia  - powiedział laureat.

Czytaj także: Prof. Hanna Kóčka - Krenz - ''Równa babka''

Medal za zasługi dla UAM jest wyrazem uznania za wieloletnią współpracę z Uniwersytetem. Przyznawany jest m.in. inicjatorom i pionierom współpracy międzyuczelnianej oraz osobom, które mają szczególny wkład w rozwój kapitału naukowego uczelni.

Wydział Historii Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych