Kształcą specjalistów dla Samsunga, Hyundaia, LG

Filologia Koreańska

15-lecie istnienia Filologii Koreańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu! W związku z tą rocznicą w dniu 21 czerwca 2018 roku odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń.

Jutro (21.06) o godzinie 10:00 odbędzie się uroczystość w Sali Lubrańskiego Collegium Minus. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie konferencja Korea Forum#3 z udziałem licznie zaproszonych gości, z różnych ośrodków akademickich w Polsce oraz Korei Południowej. Wśród zaproszonych są m.in. przedstawiciele Ambasady Republiki Korei, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Hanguk University of Foreign Studies, oraz absolwenci UAM kierunku Filologia Koreańska.

Czytaj też: Sinologia na UAM ma już 30 lat

Studenci Filologii Koreańskiej najwięcej czasu poświęcają językowi – jednak uczą się nie tylko pisać i mówić po koreańsku, poznając dogłębnie jego gramatykę, ale także studiują literaturę koreańską, uczą się o kulturze i historii Korei. Mają możliwość wyjazdu na semestralny lub roczny kurs języka koreańskiego w ramach akademickiej wymiany do Republiki Korei w czasie studiów. Mogą także podjąć badania lub studia na południowokoreańskich uniwersytetach, z którymi współpracujemy.

Absolwenci kierunku to: dyplomaci, menadżerowie firm południowokoreańskich (Samsung, Kia Motor Corporation, Hyundai, LG, SK telecom), tłumacze, biznesmeni, urzędnicy ministerialni, nauczyciele akademiccy, pracownicy korporacji.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Sympatyków i Przyjaciół Filologii Koreańskiej UAM do wzięcia udziału w uroczystościach jubileuszowych!

Wydział Neofilologii