Dzień Sportu na cztery kolory

Każdego roku w Dniu Sportu  udział bierze ok. 5 tys. studentów. Choć jest to dzień wolny od zajęć, to studenci aktywnie uczestniczą w przygotowanych dla nich licznych atrakcjach i konkurencjach sportowych. Ponadto, obywa się maraton jogi i fitnessu. W tym roku z okazji jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego wydarzenie ma charakter wyjątkowy, bowiem uczestniczą w nim cztery uczelnie: UAM, UPP, UMP oraz AWF.

Jubileuszowy Dzień Sportu rozpoczął się o godz. 9:00. Imprezę wspólnie zainaugurowało czterech rektorów uczelni, które obchodzą 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego:

- Dzisiaj te wszystkie wydarzenia tradycyjne organizowane na początku maja wpisują się w obchody 100-lecia Uniwersytetu, które obchodzimy wspólnie. Dzień Sportu to wydarzenie, które przygotowane jest głównie dla studentów. Zakończymy to wspólną zabawą, która potrwa do nocy - mówił rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki.

Czytaj także: Rektor Andrzej Lesicki. Weszliśmy w nowe stulecie

Tradycyjnie nagrodzono najlepszych sportowców, którzy otrzymali nagrody za osiągnięcia i reprezentację uniwersytetów w rozgrywkach na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

W tym roku pomiędzy uczelniami, które przybrały swoje kolory  rozegrano retro gry.  Przeciągania liny nie trzeba tłumaczyć, ale pierścieniówkę już tak. Gra polega na przerzuceniu piłki oburącz, żeby przeciwnik jej nie złapał, a piłka spadła na wyznaczone pole gry.

Jeszcze dzisiaj o godz. 13:00 uczestnicy wydarzenia wezmą udział we wspólnej rozgrzewce do biegu wiosennego, maratonu fitness oraz jogi.

Program "Dnia Sportu Uniwersytetu Poznańskiego"

9:00

Uroczyste Otwarcie Dnia Sportu (ul. Zagajnikowa 9, płyta główna na hali sportowej)

• Powitanie
  • Gaudeamus
  • Przemówienie Rektorów 4 Uczelni
  • Pokaz artystyczny
  • Nagradzanie sportowców 4 Uczelni

Gry retro

• Przeciąganie liny
  • Gra w pierścieniówkę

Wampiriada - (https://www.facebook.com/events/369894776947384/)

Pokaż serce i oddaj krew. W tym szczególnym dniu, będziemy czekać na Was w godzinach 8:30 - 15:00 na hali sportowej, ul. Zagajnikowa 9.

13:00

Scena główna /przy Wydziale Fizyki/ wspólna rozgrzewka do:

• Biegu wiosennego im. Jerzego Żeligowskiego
  • Maratonu Fitness
  • Maratonu jogi

13:15

XXVI Bieg wiosenny im. Jerzego Żeligowskiego (5 km) (Kampus UAM Morasko)
Ilość uczestników: max. 999 os.
Mapka biegu
Przechowalnia: sala sportowa przy Wydziale Fizyki – dla studentów UAM, natomiast dla studentów: AWF, UMP i UPP szatnia Wydziału Fizyki UAM
Zapisy internetowe na stronie https://foxter-sport.pl/bieg-wiosenny-uam-2019
* Uwaga: zapisy na bieg kończą się 6 maja o godzinie 24:00