100 lecie UP. Msza święta w Katedrze [Galeria]

7 maja 1919 roku uroczysty pochód z Katedry do Collegium Maius dał początek istnienia Uniwersytetu Poznańskiego. Dziś, w setną rocznicę tamtych wydarzeń senaty czterech uczelni wywodzących się z UP przejdą tą samą trasą. Po uroczystej mszy w najważniejszej świątyni miasta pochód, któremu towarzyszyć będą zaproszeni goście przejdzie Chwaliszewem, przez Stary Rynek, ulice Paderewskiego, 27 grudnia, Ratajczaka, Świętym Marcinem do Auli UAM.

Wśród najważniejszych gości tego dnia w Auli będzie między innymi Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej będzie gościem głównych uroczystości z okazji 100-lecia istnienia Uniwersytetu Poznańskiego. 7 maja  o 14.00, w Auli UAM, weźmie udział  w uroczystym posiedzeniu senatów czterech uczelni świętujących jubileusz tj. UAM, UMP, UPP i AWF. W programie  uroczystego spotkania zaplanowano wystąpienie Przewodniczącego Rady Europejskiej. W posiedzeniu wezmą udział także zaproszeni goście z kraju i zagranicy.

Zapraszamy na relację minuta po minucie na uniwersyteckie.pl.

Ogólnouniwersyteckie