Demonstracyjny Ogród Klimatyczny przy Collegium Geographicum

Obraz

Dziś (28.10) uroczyście, w ramach terenowej sesji Senatu UAM, otwarty został Demonstracyjny Ogród Klimatyczny przy Collegium Geographicum UAM. Wspólne przedsięwzięcie Wydziałów: Nauk Geograficznych i Geologicznych i Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej.

Przypomnijmy koncepcja ogrodu została wypracowana wspólnie przez studentów i pracowników UAM w ramach warsztatów dotyczących „Lokalnego planu działania na rzecz klimatu” w międzynarodowym projekcie TeRRIFICA - Odpowiedzialne terytorialnie badania i innowacje wspierające innowacyjne działania w dziedzinie klimatu (Horyzont 2020). Projekt był realizowany w latach 2019-2022.

zob. też: TeRRIFICA. Przełamywać granice

Miejsca to stanowi modelowy przykład wdrażania rozwiązań opartych na zasobach przyrody (nature-based solutions – NBS) wspomagających przystosowanie miast do skutków zmian klimatu. Oprócz funkcji pokazowych, ogród stanowi miejsce odpoczynku i integracji społeczności akademickiej i lokalnej.

Wydarzenia Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej