Znamy wyniki programu stypendialnego Nawa „Polonista”

Fot. nawa.gov.pl

Do tegorocznej edycji programu stypendialnego NAWA „POLONISTA” na UAM zakwalifikowała się największa, jak dotychczas liczba osób. W ramach tego programu na UAM studiować będzie 9 studentów (8 na wymianę roczną, 1 na pełen cykl studiów) i 2 naukowców.

„Polonista” to program stypendialny dla studentów i naukowców. Jego celem jest  upowszechnianie języka polskiego w świecie przez umożliwienie obcokrajowcom zainteresowanym językiem polskim i polską kulturą podjęcia studiów lub realizacji projektów badawczych w Polsce. Program adresowany jest do studentów studiów polonistycznych, polonoznawczych lub programów polskich realizowanych m.in. w ramach studiów slawistycznych (w zakresie języka polskiego, kultury polskiej i wiedzy o Polsce) oraz do naukowców z zagranicznych uczelni i instytucji naukowych.

Studenci - stypendyści NAWA podczas studiów w Polsce mogą rozwijać swoje zainteresowania polonistyczne przez doskonalenie znajomości języka polskiego, uczestniczenie w wykładach i zajęciach zgodnie z programem wybranych studiów, prowadzenie badań, realizację projektów naukowych, zbieranie materiałów do pracy naukowej lub dyplomowej, korzystanie z zasobów bibliotek uniwersyteckich i archiwów. Zainteresowani studenci wybierają uczelnię, na której planują podjąć studia. Wybrany kierunek powinien być zgodny z programem studiów realizowanych na uczelni macierzystej oraz z założeniami

- Jak dotąd jest to największa liczba stypendystów tego programu na UAM – mówi dr Kostiantyn Mazur z Centrum Wsparcia Współpracy Międzynarodowej UAM. Zazwyczaj mieliśmy 4-5 osób. Pewnie dlatego w notatce prasowej NAWA - UAM jest wymieniony na pierwszym miejscu, jako jeden z trzech wiodących ośrodków naukowych w Polsce, gdzie realizowany będzie program (obok Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Warszawskiego). Jest to efekt bardzo dobrej współpracy CWWM i WFPiK w osobach dr Justyny Wciórki i dr Wojciecha Hofmańskiego – dodaje.

zob. Ogłaszamy wyniki naboru w programie POLONISTA - NAWA

Lista studentów – stypendystów:

Chen   Peida Chiny,

Huang Caihui Chiny,

Jin Xiaocan Chiny,

Liu Erdan Chiny,

Pyvovar Liliia, Ukraina,

Xiao Yumei, Chiny,

Zhao Lexin, Chin,

Zheng Shijia, Chiny,

Zhong Yuchen, Chiny

Lista naukowców- stypendnystów: