Znamy laureatów VII edycji konkursu FUND_AKCJA

Obrady Komisji PPN-T
Obraz

22 projekty popularyzujące oraz upowszechniające naukę otrzymają finansowanie w ramach VII edycji konkursu FUND_AKCJA. W sumie przedstawiciele społeczności Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymają wsparcie w wysokości 123 100,00 tys. zł.

W tegorocznej edycji Konkursu wpłynęło 101 wniosków projektowych. Komisja Oceny Wniosków wyłoniła 22 zespoły, które zrealizują projekty z bardzo wielu dziedzin i o różnym charakterze.

W gronie Laureatów znalazły się zespoły, które zgłosiły projekty m.in. popularyzujące nauki ścisłe wśród młodzieży, promujące działania proekologiczne i przedsiębiorczość, wspierające integrację środowiska akademickiego w Polsce i w Ukrainie, czy też wpływające na poprawę świadomości społecznej w sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z zagadnieniami prawnymi.

Wszystkie zwycięskie projekty skierowane są do szerokiego grona odbiorców, także spoza środowiska akademickiego.

Lista laureatów VII edycji konkursu Fund_Akcja

1. Paulina Michałek-Komorowska, Instytut Nadnotecki w Pile, Wiosenna Wycieczka Uniwersytecka NI UAM w Pile – środowiskowo-zdrowotna edukacja outdoorowa w praktyce (Trzecia Misja Uniwersytetu)

2. Joanna Markiewicz, Ogród Botaniczny: „Niewidzialni mieszkańcy Ogrodu Botanicznego

3. Dr hab Paweł Korpal, Wydział Anglistyki: 21st International Congress of Linguists

4. Dominika Mroczek-Dąbrowska, Wydział Archeologii: Komunikacja z osobami z wadami słuchu na uczelni wyższej. Poradnik dla pracowników i studentów

5. Dr Maciej Nowak, Wydział Biologii: „Mobilizacja społeczeństwa na rzecz ochrony bioróżnorodności - lokalne aktywności i globalne efekty: ścieżka edukacyjna wśród bożodrzewu gruczołowatego, gatunku drzewa inwazyjnego w Poznaniu

6. Agnieszka Siwiak, Wydział Chemii: „Chemia kołem się toczy”

7. Prof. UAM Błażej Gierczyk, Wydział Chemii: „Kartki z kalendarza”

8. Prof. UAM Waldemar Nowicki, Wydział Chemii: „Magiczne kosmetyki chemiczne”

9. Dr Adrianna Woroch, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej: „Pierwszy krok filmowy. Warsztaty z realizacji i montażu filmu krótkometrażowego,

10. Prof. UAM Karolina Ruta-Korytowska, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej: “Konferencja "Research on PJM and d/Deafness 5 – Empirical and applied perspectives on sign language communication [Badania nad PJM i g/Głuchotą 5 – Komunikacja migowa z perspektywy empirycznej i stosowanej]

11. Dr Iwona Iwaszkiewicz – Kostka, Wydział Fizyki "III Kongres Nauczycieli Fizyki"

12. Dr Magdalena Polińska, Wydział Fizyki: "New Moon"

13 Dr Małgorzata Paprzycka, Wydział Fizyki: „Konferencja dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych "Wiedza i Praktyka"

14. Prof. UAM Małgorzata Szczepaniak, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych: „Geologiczne puzzle - poukładaj wiedzę o Ziemi”

15. Zuzanna Krawczak, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych: „Ziemia naszą matką”

16. Prof. UAM Beata Przybylska-Maszner, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa: „Konferencja naukowa "20 lat Polski w Unii Europejskiej. Bilans korzyści i kosztów"

17. Natalia Pastucha-Kalla, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa: „Współczesne wyzwania pracowników administracji WNPiD UAM

18. Dominik Witkowski, Wydział Neofilologii: „Dzień Półwyspu Iberyjskiego”

19. Jakub Narewski, Wydział Prawa i Administracji: „(Po)prawna kawa z UAM”

20. Ewa Sykulska, Katarzyna Forecka-Waśko, Wydział Studiów Edukacyjnych: „Emocje w języku ukryte. Polsko-ukraińske piosenki dla dzieci”.

21. Dr Izabela Cytlak, Wydział Studiów Edukacyjnych „Przedsiębiorcza Puszcza, czyli ekonomia dla dzieci

Młodszych”.

22. Prof. UAM Monika Bakke, Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych: „Park Ciszy: Ekologie przeszłości i przyszłości (debata publiczna).

Nauka Ogólnouniwersyteckie