Uniwersytet pod rękę z firmą Mobica

Umowa z firmą Mobica
Obraz

Klamka zapadła. I bardzo się z tego cieszymy. Uniwersytet podpisał umowę z firmą Mobica. W jej ramach organizowany będzie cykl wykładów i warsztatów dla studentów.

Jedną z istotnych wspólnych inicjatyw jest organizacja dla studentów Linux Embeded Academy – cyklu spotkań dla osób chętnych, gdzie w oparciu o urządzenia Raspberry Pi uczestnicy poznają aspekty związane z wykorzystaniem systemu operacyjnego, który będą mogli dostosować do szerokiej klasy rozwiązań w tym w obszarze Internetu Rzeczy (Internet of Things).

Firma Mobica świadczy usługi programistyczne dla rynku urządzeń połączonych i współpracujących. Wykorzystuje najnowsze technologie dostosowane do zapotrzebowania usługi doradztwa biznesowego, usługi z zakresu produkcji nowatorskiego oprogramowania oraz szeroki zakres usług z nim związanych, takich jak projektowanie UX/UI oraz zapewnienie jakości oprogramowania (QA) na każdym etapie jego cyklu życia. Posiada 12 centrów rozwoju oprogramowania (R&D) na całym na świecie, z których dostarcza rozwiązania dla branż, m.in. motoryzacyjnej; urządzeń mobilnych; półprzewodników; technologii finansowych; TV i Broadcasting; marynistycznej, lotniczej i obronnej; medycznej i astronautycznej oraz IoT (Internet Rzeczy).

Nauka Ogólnouniwersyteckie