UAM w kolejnym prestiżowym rankingu

Ranking Times Higher Education
Obraz

Times Higher Education opublikował kolejny prestiżowy ranking dotyczący uczelni z krajów rozwijających się. Ranking objął 348 uczelni z 42 dynamicznie rozwijających się krajów (poza Europą Zachodnią i USA)  i został zbudowany  w oparciu o te same 13 wskaźników, na których bazują inne rankingi tej opiniotwórczej organizacji.

Weryfikacji podlegają działania uczelni mieszczące się w jej podstawowych misjach tj. kształceniu, prowadzenia badań, transferze wiedzy oraz międzynarodowej rozpoznawalności. Jak podkreślają twórcy rankingu znalezienie się na liście uczelni notowanych w tym zestawieniu jest dużym wyróżnieniem.

UAM zajął w tym rankingu pozycję w przedziale 201-250 za Uniwersytetem Warszawskim (87), Uniwersytetem Jagiellońskim (143) i Politechniką Warszawską (173), zatem ponownie znaleźliśmy w gronie najlepszych polskich uniwersytetów. Za UAM uplasowały się AGH, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Pierwszą dwudziestkę rankingu zdominowały uczelnie chińskie, rosyjskie oraz tureckie. Wysokie miejsca zajęły także uniwersytety z RPA, Taiwanu oraz Brazylii i Indii. Z uczelni z naszego regionu najwyżej uplasował się Uniwersytet Karola Wielkiego w Pradze zajmując 48. miejsce.

Czytaj też: Humaniści z UAM sklasyfikowani

Nauka Ogólnouniwersyteckie