Wersja kontrastowa

UAM i Manipal Academy of Higher Education podpisały umowę

Prorektor Rafał Witkowski, fot. Adrian Wykrota
Prorektor Rafał Witkowski, fot. Adrian Wykrota

Prorektor ds. współpracy międzynarodowej UAM, prof. Rafał Witkowski oraz wicekanclerz Manipal Academy of Higher Education, dr M. D. Venkatesh, podpisali podczas spotkania on-line umowę o współpracy pomiędzy uczelniami. Porozumienie zaowocuje utworzeniem pierwszych polskich studiów w Indiach, we współpracy z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Po podpisaniu odbyło się spotkanie on-line „Polish Science Day” na MAHE. 

Dzień Nauki Polskiej w Manipalu

Gośćmi spotkania byli: JE Ambasador RP w Indiach Adam Burakowski, dyrektor generalna NAWA, dr Grażyna Żebrowska, wicekanclerz MAHE dr M. D. Venkatesh, a także konsul honorowy RP w Bengaluru, Raghu C Rajappa. Podczas spotkania, prorektor prof. Rafał Witkowski opowiedział o Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, natomiast dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, prof. Tomasz Mizerkiewicz, przedstawił wizję współpracy w nauczaniu języka i kultury polskiej w Indiach. Po spotkaniu odbyła się krótka sesja informacyjna na temat studiów języka polskiego dla studentów z MAHE. 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, swoimi działaniami wpisuje się w umowę o współpracy zawartą pomiędzy Wielkopolską a stanem Karnataka w Indiach (umowa została podpisana pod koniec 2016 r.), gdzie leży MAHE.  

Czytaj też: Prof. Rafał Witkowski. Epicur dał nam nowy horyzont

 

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.