Stypendia Miasta Poznania dla studentów UAM. Pełna lista

red

Aż 13 studentek i studentów z UAM otrzymało stypendia od Miasta Poznania w ramach XVI edycji programu stypendialnego dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Stypendystki i stypendyści otrzymają comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości do 1600 zł.

Stypendyści Miasta Poznania 2023/2024

Filip Budzik – Laureat Olimpiady Historycznej, absolwent Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu, student I roku studiów na kierunku Archeologia na Wydziale Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jakub Maksymilian Cichy – Finalista Olimpiady Geograficznej, absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Kantego w Poznaniu, student I roku studiów na kierunku Gospodarka Przestrzenna na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Michał Ejankowski – Laureat Olimpiady Języka Angielskiego, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, student I roku studiów na kierunku Językoznawstwo i Zarządzanie Informacją, na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Michał Jurga – Laureat Olimpiady Historycznej, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, student I roku studiów na kierunku Historia na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Michał Kowalski – Laureat Olimpiady Języka Łacińskiego, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu, student I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Joanna Maria Łebkowska – Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim, studentka I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Alicja Maciejewska – Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu, studentka I roku studiów na kierunku Psychologia na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jan Michalak – Finalista Olimpiady Chemicznej, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego imienia Klaudyny Potockiej w Poznaniu, student I roku studiów na kierunku Chemia na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Michał Möglin – Finalista Olimpiady Historycznej, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim, student I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kacper Siwecki – Finalista Olimpiady Języka Angielskiego, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie, student I roku studiów na kierunku Bioinformatyka na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Aleksander Jakub Stachelek – Finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu, student I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Roch Synowiec – Finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie, student I roku studiów na kierunku Filologia Polska na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Marcel Wiśniewski – Laureat Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, student I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Martyna Wolska – Finalistka Olimpiady Historycznej, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie, studentka I roku studiów na kierunku Sinologia na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj też: Co w (trawie) puszczy piszczy

Nauka Ogólnouniwersyteckie