Słowianie, my lubim… świętować na konferencji

Obraz

Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej ma miejsce VI studencko-doktorancka konferencja  naukowa „Słowianie, my lubim… świętować”, organizowana przez Koło Naukowe Slawistów UAM.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń skupiających się na różnorodności świętowania i sposobach ich realizacji na różnych płaszczyznach. Zamysłem organizatorów jest ukazanie różnych form świętowania na słowiańskim obszarze kulturowym. W centrum zainteresowania organizatorów znajdują się wszelkie aspekty związane ze świętowaniem różnych wydarzeń przez Słowian.

- To wielkie święto poznańskiej społeczności akademickiej będzie pretekstem do refleksji dotyczącej różnych przejawów szeroko pojętego świętowania na obszarze Słowiańszczyzny. Szósta już edycja konferencji z cyklu „Słowianie, my lubim…”, umożliwi młodym badaczom i badaczkom z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich na zaprezentowanie wyników swoich badań - podkreślają organizatorzy konferencji.

Czytaj także: Wiosna, ach to ty!

Podczas wydarzenia zaplanowano sześć sesji tematycznych  - „Świętowanie a (pop)kultura”, „Oblicza świętowania”, „Co świętujemy”, „Świętowanie a tożsamość”, „Świętowanie z czeskiej perspektywy” (panel przeprowadzony w całości w języku czeskim) i „Świętowanie w języku”, a także także szereg wydarzeń towarzyszących: wykład otwierający „Mistrzowie naszych Mistrzów”, który wygłosi opiekun naukowy konferencji dr hab. Joanna Rękas, wystawę ilustrującą aktywność Kół Naukowych Instytutu Filologii Słowiańskiej, spotkanie autorskie z prof. Mariolą Walczak-Mikołajczakową oraz Bałkańskie karaoke.

Nauka Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej