Senat UAM obradował w Collegium Historicum

Obraz

Grudniowe posiedzenie Senatu UAM nie odbyło się jak zwykle w Collegium Minus.Tym razem wyjątkowo, na zaproszenie dziekana Wydziału Historycznego obrady miały miejsce w Collegium Historicum. Przybywających na spotkanie Senatorów powitały fanfary.

Przed rozpoczęciem posiedzenia władze rektorskie i senatorzy wysłuchali utworu"Fanfary" w wykonaniu trębaczy z Akademii Muzycznej i Filharmonii Poznańskiej. Dziekan Wydziału Historycznego prof. Kazimierz Ilski witając gości zdradził, że to utwór znanego kompozytora muzyki współczesnej Krzysztofa Meyera powstał specjalnie na otwarcie budynku Collegium Historicum. Co prawda siedziba Wydziału Historycznego od dawna funkcjonuje, ale kompozycja byłego, wieloletniego wykładowcy Instytutu Muzykologii mogła w pełni wybrzmieć dzisiaj.