Wersja kontrastowa

Prof. Rachlewicz w International Glaciological Society

Prof. Rachlewicz
Prof. Rachlewicz
Obraz

Prof. Rachlewicz z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM został narodowym korespondentem w prestiżowym International Glaciological Society działającym od 84 lat. Ważnym zadaniem prof. Grzegorza Rachlewicza będzie integracja grupy osób zainteresowanych problematyką glacjologiczną w naszym kraju, wraz z odnowieniem idei działalności Polskiego Oddziału IGS. 

International Glaciological Society z siedzibą w Cambridge, zostało założone w 1936 roku, zrzeszając osoby zajmujące się praktycznymi i naukowymi aspektami związanymi z lodem i śniegiem. Do celów stowarzyszenia należy stymulowanie zainteresowania badaniami naukowymi i technicznymi w zakresie glacjologii oraz ułatwianie i zwiększanie przepływu informacji w tej dziedzinie. Służą temu publikacje, wykłady, sympozja, mentoring, popularyzacja wiedzy, zwłaszcza dotyczącej zachodzących współcześnie zmian środowiskowych, dotykających radykalnie obszarów, na których występują różne formy zlodowacenia.

 

Czytaj też: Naukowiec z UAM w Japonii o tsunami

 

Prof. Rachlewicz jako korespondent narodowy będzie miał za zadanie utrzymywanie kontaktów z władzami organizacji, krzewienie jej celów i przekazywanie wiedzy o badaniach glacjologicznych prowadzonych przez Polaków. Ważnym zadaniem będzie integracja grupy osób zainteresowanych problematyką glacjologiczną w naszym kraju, wraz z odnowieniem idei działalności Polskiego Oddziału IGS. Warto wspomnieć, że w latach 80. XX wieku korespondentem był prof. dr hab. Stefan Kozarski, wybitny geomorfolog, członek PAN, sprawujący m.in. funkcję prorektora UAM.

 

Nauka Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.