Wersja kontrastowa

Prof. Bogumiła Kaniewska przewodniczącą KRUP

fot. A. Wykrota
fot. A. Wykrota
Obraz

Miło nam poinformować, że Rektor-Elekt prof. Bogumiła Kaniewska została przewodniczącą Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich na kadencję 2020-2024!

Wcześniej przewodniczącymi KRUP byli  prof. Stefan Jurga  (w latach 1999–2002),  prof.  Stanisław Lorenc (w latach 2005–2008) oraz prof. Bronisław Marciniak (w latach 2012–2016). Prof. Bogumiła Kaniewska jest zatem czwartym rektorem z ramienia UAM, który przewodzi temu ciału i pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP) jest autonomicznym zgromadzeniem zrzeszającym 20 rektorów uniwersytetów działających w Polsce oraz rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Służy pogłębianiu więzi i współpracy między uczelniami. Powołana została przez Rektorów Uniwersytetów na zjeździe w Krakowie 16 lutego 1989 roku. Była to odpowiedź środowiska akademickiego na przyjęcie 18 września 1988 r. w Bolonii Wielkiej Karty Uniwersytetów Europejskich. 

KRUP opracowuje i przedstawia opinie i stanowiska w sprawach istotnych dla rozwoju polskiej nauki, szkolnictwa wyższego, kultury i oświaty, współpracuje także z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W ramach KRUP powołane zostały komisje zajmujące się różnymi obszarami tematycznymi: Uniwersytecka Komisja Akredytacyjna w 1998 roku, Uniwersytecka Komisja Nauki w 2001 roku, Międzyuniwersyteckie Centrum Informatyzacji w 2002 roku, Uniwersytecka Komisja Finansowa w 2004 roku i Uniwersytecka Komisja Kształcenia w 2016 roku. 

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.krup.edu.pl/ 

 

Przewodniczącym KRUP jest rektor wybierany spośród jego członków.

Nauka Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.