Prof. Artur Jarmołowski członkiem EMBO

Prof. dr hab. Artur Jarmołowski
Obraz

Prof. dr hab. Artur Jarmołowski z UAM, jako jeden z dwóch polskich naukowców, został wybrany członkiem prestiżowej organizacji europejskiej EMBO (Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej). Jak powiedziała obecna Dyrektor EMBO Maria Leptin – „Członkowie EMBO są wybitnymi naukowcami pracującymi w różnych dziedzinach zaliczanych do nauk o życiu. Ich zadaniem jest wzmacniać społeczność naukową w Europie i poza nią poprzez swoje kontakty i współpracę międzynarodową”.

Członkowie aktywnie uczestniczą w realizowaniu inicjatyw podejmowanych przez Organizację działając w Radzie EMBO, komitetach i redakcjach czasopism naukowych należących do EMBO, a także poprzez ocenianie wniosków o fundusze EMBO i doradzanie młodym naukowcom dostarczając im sugestii i informacji zwrotnej w odpowiedzi na ich aktywność naukową.

Czytaj też: Nagroda im. dra Marcina Antczaka dla naukowca UAM

Prof. Jarmołowski zostanie oficjalnie powitany w rodzinie EMBO podczas specjalnego spotkania członków w Heidelbergu w dniach 24-26 października 2018 roku.

Prof. Jarmołowski związany jest z Instytutem Biologii Molekularnej i Biotechnologii Wydziału Biologii UAM.

Drugim polskim naukowcem wybranym na członka EMBO jest prof. dr hab. Janusz Bujnicki - również związany z UAM.

Nauka Wydział Biologii