Marcowe Życie Uniwersyteckie z blogerami

Fot. Adrian Wykrota

Łamy marcowego numeru Życia Uniwersyteckiego udostępniliśmy naukowym blogerom, pasjonatom przybliżającym społeczeństwu najnowsze odkrycia i komentującym ciekawe zjawiska. Warto dowiedzieć się, czym żyją popularyzatorzy wiedzy.

W Życiu Uniwersyteckim piszemy również o archeologicznych odkryciach prof. Rafała Kolińskiego i jego nowoczesnym projekcie The Gate to Mesopotamia. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prof. Marią Ziółek, która otrzymała doktorat honoris causa na uczelni w Madrycie. O opinię na temat tworzenia szkół dziedzinowych poprosiliśmy prof. Katarzynę Dziubalską-Kołaczyk, dziekan Wydziału Anglistyki. Prof. Kwiek komentuje listę wydawnictw monografii naukowych opublikowaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj też: XI Bal Karnawałowy na WNGiG

W nowym numerze nie mogło zabraknąć rozmów z młodymi, obiecującymi naukowcami - dr Agatą Szczeszak, która pracuje nad świecącym papierem oraz dr. Adamem Gorczyńskim, laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów za pracę doktorską poświęconą sieciom supramolekularnym. Przedstawiamy postać Arlety Bojke, absolwentki UAM, znanej dziennikarki i korespondentki wojennej, a także wracamy do historii, by przypomnieć sylwetkę prof. Antoniego Peretiatkowicza, rektora dwóch poznańskich uczelni.

To oczywiście nie wszystko - piszemy również o wielu interesujących uniwersyteckich wydarzeniach. Jest co czytać - zapraszamy do lektury!

Nauka Ogólnouniwersyteckie