Lumen 2020. Konferencja dla liderów zarządzania uczelniami

Obraz

Lumen 2020. Trwa dwudniowa konferencja dla Liderów Zarządzania Uczelniami. Wydarzenie online odbywa się w kontekście globalnej pandemii koronawirusa oraz licznych zmian w przepisach dotyczących szkolnictwa wyższego, których wdrożenie spoczywa na nowo wybranych władzach uczelni.

Konferencję organizuje firma PCG Academia przy wsparciu partnera merytorycznego Fundacji Rektorów Polskich. Wydarzenie prowadzi Marcin Witkowski z Centrum Wsparcia Współpracy Międzynarodowej UAM, reprezentujący również oraz European Association of Communication Professionals in Higher Education-EUPRIO.

Lumen 2020

Do udziału Lumen 2020 zaproszono zarówno przedstawicieli organizacji kształtujących prawo o szkolnictwie wyższym tj. MEiN i KRASP, jak i  reprezentantów uczelni odpowiedzialnych za zarządzanie na poziomie strategicznym i operacyjnym. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. dr Anna Budzanowska (MEiN), prof. Arkadiusz Mężyk (KRASP), prof. Zbigniew Marciniak (RGNiSW), rektorzy: prof. Bogumiła Kaniewska (UAM), prof. Jerzy Lis (AGH), prof. Grzegorz Mazurek (ALK), prof. Jacek Popiel (UJ), prof. Michał Zasada (SGGW), a także eksperci i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Lumen 2020

Tematyka konferencji jest ściśle związana z aktualną sytuacją uczelni w Polsce i na świecie. Pierwszy dzień poświęcono dyskusjom strategicznym, drugi - operacyjnym. We wtorek 24 listopada, uczestnicy rozmawiają m.in. o wpływie pandemii koronawirusa na zarządzanie nauką i dydaktyką na uczelniach. Przedstawiono nowo wybranych rektorów, którzy mówią o realizacji ich programów na lata 2020-2024. Uczestnicy zastanawiają się również czy kadra dydaktyczna szkół wyższych posiada kompetencje niezbędne, aby sprostać wyzwaniom pandemii i nauczania zdalnego.

Ważnym wątkiem konferencji LUMEN jest zaplanowana na 2022 rok ocena działalności naukowej uczelni. O ewaluacji rozmowy toczą się z perspektywy strategicznej, operacyjnej, a także technicznej.

Zobacz też: UAM nagrodzony w konkursie LUMEN 2019!

Nauka Ogólnouniwersyteckie