Wersja kontrastowa

Konkurs NCBR. Osiem milionów dla UAM

Fot. NCBR
Fot. NCBR
Obraz

 

Ponad 200 projektów uczelni z całej Polski uzyskało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin ogłosił dziś wyniki konkursu „Trzecia Misja Uczelni”. Wśród laureatów są projekty z naszej Uczelni. W sumie na ponad 8 milionów złotych ze 170 które trafiły do uczestników konkursu.

 

„Trzecia Misja Uczelni” to konkurs NCBR, agencji wykonawczej ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wpisujący się w ideę społecznej odpowiedzialności nauki. Jego celem jest opracowanie i realizacja programów kształcenia i działań dydaktycznych, kursów czy szkoleń we współpracy z podmiotami działającymi na rzecz edukacji, takimi jak np. jednostki samorządu terytorialnego czy organizacje pozarządowe. Dzięki niemu uczelnie mogły przygotować specjalne programy kształcenia, kursy i szkolenia skierowane do odbiorców spoza środowiska akademickiego.

 

- Lepsze wykorzystanie potencjału uczelni dla rozwoju lokalnych społeczności, a tym samym zwiększenie możliwości podnoszenia kompetencji przez osoby w każdym wieku to zobowiązanie, które z konsekwencją realizujemy. Wyłonione w konkursie NCBR projekty skierowane są do różnych grup odbiorców, a każdy z nich jest przykładem społecznej odpowiedzialności uczelni – mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

Z Poznania dofinansowanie otrzymały następujace projekty:

- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kuźnią wielkopolskich talentów

2 024 472,48 zł

- Przyszłość Wielkopolski w rękach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

2 025 034,89 zł

- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dba o rozwój Wielkopolan

2 023 915,05 zł

- Uniwersytet Wsparcia Rozwoju Kompetencyjnego Młodzieży

406 557,94 zł

- Odkrywcza chemia - Poznaj, Sprawdź, Wykorzystaj

875 154,81 zł

 

 

Kolaboratorium UAM – Program szkoleniowy dla mieszkańców regionu

911 762,62

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.