Konkurs MINIATURA. Troje naukowców z UAM zdobyło granty

Konkurs MINIATURA - dr hab. Jakub Kępiński jest jednym z laureatów, fot. WPiA UAM

Konkurs MINIATURA. Troje badaczy z UAM otrzymało dofinansowanie w ramach 5. edycji konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Naukowcy mogli się ubiegać się o środki na badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze lub konsultacyjne.

Konkurs MINIATURA - dziś NCN opublikował pierwsza listę rankingową, na której znaleźli się pracownicy naukowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Troje badaczy otrzymało granty na swoje projekty. Są to:

Dr Emilia Bogacka z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej - "Uwarunkowania poczucia bezpieczeństwa kobiet jako użytkowniczek komunikacji publicznej". Jak czytamy na stronie NCN: "Badaczka przyjrzy się niepokojom towarzyszącym kobietom na przystankach i w środkach komunikacji publicznej stolicy Wielkopolski; w tych miejscach często popełniane są przestępstwa. Jej analizy będą stanowiły podstawę dla planowanego przyszłego projektu, w którym uwzględnione będą inne miasta, a otrzymane wyniki będą mogły przyczynić się do rozwoju badań polskiej geografii społecznej, a w szczególności geografii przestępczości."

Dr hab. Jakub Kępiński z Wydziału Prawa i Administracji - "Kumulacja ochrony utworów sztuki użytkowej i wzorów przemysłowych w prawie amerykańskim",

Dr Mariusz Baranowski z Wydziału Socjologii - "Dobrobyt społeczny w świetle analizy modelowania tematycznego".

Czytaj też: Miniatura 4 dla naszych naukowców

Nabór wniosków w konkursie jest prowadzony w trybie ciągłym i potrwa do 30 września 2021 r. Całkowity budżet konkursu MINIATURA 5 wynosi 22 mln zł. Środki te rozdzielane są proporcjonalnie przez cały okres naboru.

Nauka Ogólnouniwersyteckie