Konferencja prasowa. UAM odpowiada studentom

Konferencja prasowa "UAM odpowiada studentom", fot. Przemysław Stanula

Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska zaprosiła dziennikarzy na spotkanie poświęcone ostatnim komentarzom i wydarzeniom dotyczącym UAM – m.in. petycji w sprawie DS Jowita oraz protestów przeciw podwyższeniu opłat za pokoje w akademikach.

Konferencja prasowa “UAM odpowiada studentom” odbyła się 21 czerwca w Jowicie. Obok Jej Magnificencji wzięli w niej udział również: Prorektor ds. Studenckich i kształcenia prof. Joanna Wójcik oraz Kanclerz dr Marcin Wysocki. Spotkanie prowadziła Rzecznik prasowy Małgorzata Rybczyńska.

Konferencja prasowa "UAM odpowiada studentom"

Pani Rektor odniosła się do listu otwartego dotyczącego sytuacji materialnej studentów, podpisanego przez około 600 osób i złożonego tydzień temu w Rektoracie. Autorzy listu otrzymają na niego odpowiedź w poniedziałek 26 czerwca, po kolejnym posiedzeniu Senatu UAM.

Konferencja prasowa "UAM odpowiada studentom"

Na spotkaniu Rektor, Prorektor i Kanclerz przedstawili prezentację odpowiadającą na formułowane pod adresem UAM oraz władz uczelni zarzuty o nieprzejmowanie się losem studentów i ich sytuacją materialną. Profesor Kaniewska powiedziała również, że Uniwersytet złoży pismo do Ministerstwa Edukacji i Nauki o przyznanie środków na remont Domu Studenckiego Jowita.