Wersja kontrastowa

IV Poznański Kongres Młodych Naukowców

Fot. MZ
Fot. MZ
Obraz

Na UAM trwa IV Poznański Kongres Młodych Naukowców. To największe wydarzenie naukowe odbywające się na UAM i w pełni tworzone przez studentów i doktorantów. Kongres adresowanym jest do młodych badaczy z całej Polski.  

Kongres odbywa się cyklicznie od 2019 roku. Tegoroczna edycja zaplanowana została w formie on-line.

Ideą Kongresu jest animowanie dyskursu naukowego łączącego przedstawicieli wszystkich grup społeczności akademickiej: studentów, doktorantów i pracowników naukowych. Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny, a jego tematyka dotyczy najważniejszych, aktualnych problemów polskiej i światowej nauki.

W ramach tegorocznego Kongresu odbędą się dwie konferencje obie w wersji on-line. Pierwsza, „Umysł i Mózg: Znaczenie badań nad procesami poznawczymi w edukacji i terapii” zaczęła się dziś. Równo o godz. 9.00 swoje referaty zaprezentowali piersi prelegenci.

W pierwszym panelu, poświęconym wpływom jaki na rozwój człowieka mają czynniki środowiskowe, pojawiły się wystąpienia dotyczące m.in. psychospołecznym implikacjom uzależnienia od hazardu oraz jaki wpływ na rozwój poznawczy potomstwa ma występowanie w trakcie ciąży cukrzycy u matki. Prezentacje poprowadzone zostały przez naukowców z Lublina i Wrocławia. Sporym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie Piotra Walkowiaka z Uniwersytetu Szczecińskiego, który przedstawił wpływ hodowli gołębi na funkcjonowanie człowieka w sferze psychicznej i społecznej.

Kolejna prezentacja poświęcona była kierunkom rozwoju współczesnej edukacji.

Jak zapewniają organizatorzy, jutrzejsze zdalne obrady otworzy prorektor ds. studenckich i kształcenia Joanna Wójcik.

Na kolejny weekend, 23-24 września, zaplanowana została kolejna konferencja: „Wyzwania społeczeństwa multikulturowego”, którą otworzy dr Mariusz Szynkiewicz - uczelniany koordynator ds. kół naukowych .

Więcej informacji na temat wydarzenia: http://kongres.amu.edu.pl/

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.