Wersja kontrastowa

II Kongres Towarzystw Naukowych

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauki
Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauki

Tegoroczny Kongres Towarzystw Naukowych odbędzie się pod hasłem „Rola towarzystw naukowych w rozwoju świadomości obywatelskiej i kulturowej”.

Jego celem będzie przedstawienie wkładu społecznego ruchu naukowego w rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w okresie od odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku oraz ocena tego wkładu, a także dyskusja nad aktualnym miejscem społecznego ruchu naukowego w systemie nauki w Polsce. Na kongresie wystąpią prelegenci z towarzystw z różnych stron Polski reprezentujących nauki humanistyczne, ścisłe i przyrodnicze.

 

Zobacz: Rozstrzygnięty konkurs PTPN

 

Wydarzenie rozpocznie się 14 września o godz. 11.00 w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego. Pierwszy wykład pod tytułem „O wartościach społecznego ruchu naukowego” wygłosi prof. dr hab. Zbigniew Kruszewski z Towarzystwa Płockiego. O tradycjach i nowych wyzwaniach stojących przed Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk będzie mówił prof. dr hab. Andrzej Gulczyński. Natomiast prof. dr hab. Iwona Hofman z Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej poświęci prelekcję roli towarzystw naukowych w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Po południu uczestnicy wezmą udział sesjach problemowych. W sobotę 15 września obrady przeniosą się do budynku Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ul. Mielżyńskiego.

 

Więcej informacji o kongresie oraz program obrad można znaleźć na stronie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

 

Kongres organizują: Rada Towarzystw Naukowych PAN, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Polska Akademia Umiejętności oraz Towarzystwo Naukowe Płockie. Kongres został objęty patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.