Wersja kontrastowa

Filologia koreańska tegorocznym rekordzistą!

fot. Adrian Wykrota
fot. Adrian Wykrota
Obraz

Powoli dobiega końca proces rekrutacji na UAM. Kandydaci swoją chęć studiowania mogą zgłaszać jeszcze tylko dzisiaj tj. 18 sierpnia.  Tegoroczna rekrutacja na studia, mimo pandemii COVID-19 przebiegła bez większych zakłóceń. Wydłużeniu uległ jedynie termin składania wniosków. Powodem były wyniki matur, na które w tym roku trzeba było poczekać dłużej niż w latach ubiegłych.

W tym roku chęć studiowania na UAM wyraziło 23 364 osób, dla których przygotowanych zostało blisko 380 kierunków i specjalności. Wśród tegorocznych „nowości” znalazły się m.in. takie propozycje jak: Filologia skandynawska – (studia pierwszego i drugiego stopnia), Filologie regionów (studia pierwszego i drugiego stopnia) czy Liberal Arts and Sciences – (studia pierwszego stopnia).

Najpopularniejszymi kierunkami okazały się: Psychologia (1899), Prawo (1489), Filologia angielska (1160), Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (699).

Wśród tegorocznych debiutantów zdecydowanie najlepszy wynik osiągnęła Filologia koreańska (studia pierwszego i drugiego stopnia), która od tego roku realizowana jest jako kierunek studiów.  Już w pierwszym naborze zgłosiło się na nią aż 24,52 osoby na jedno miejsce. Jest to jednocześnie najlepszy wynik – jeśli weźmiemy pod uwagę ilość kandydatów na jedno miejsce.

 

  1. Filologia koreańska, (studia pierwszego stopnia, Wydział Neofilologii) - 24,52 osób na miejsce

 

  1. Filologia skandynawska, filologia norweska, (studia pierwszego stopnia, Wydział Neofilologii) - 21,17 osób na miejsce

 

  1. Psychologia, (studia jednolite magisterskie, Wydział Psychologii i Kognitywistyki) – 15,93 osób na miejsce

 

  1. Zarządzanie i prawo w biznesie, (studia pierwszego stopnia, Wydział Prawa i Administracji) – 13,98 osób na miejsce

 

  1. Japonistyka, (studia pierwszego stopnia, Wydział Neofilologii) – 12,75 osób na miejsce

 

  1. Lingwistyka stosowana, (studia pierwszego stopnia, Wydział Neofilologii) – 10,65 osób na miejsce

 

  1. Filologia skandynawska, filologia duńska, (studia pierwszego stopnia, Wydział Neofilologii) - 9,88 osób na miejsce

 

  1. Kierunek Prawno-ekonomiczny, (studia pierwszego stopnia, Wydział prawa i Administracji) - 9,47 osób na miejsce

 

Jeśli pod uwagę weźmiemy liczbę zgłoszeń na studia – tegoroczne wyniki rekrutacji już nas nie zaskoczą. Podobnie jak w latach ubiegłych w gronie „rekordzistów” znalazły się taki kierunki jak: Psychologia (studia jednolite magisterskie) – 1899, Prawo (studia jednolite magisterskie) - 1489,  Filologia angielska (studia stacjonarne I stopnia)  - 1160, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia stacjonarne I stopnia) – 699.

zob. też. 

 

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.