Europejska nagroda dla projektu prof. Marciniaka

prof. Arkadiusz Marciniak
Obraz

Projekt edukacyjny UAM dla specjalistów z dziedziny archeologii i dziedzictwa naturalnego otrzymał główną nagrodę przyznaną przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury Komisji Europejskiej. Kierowany przez archeologa prof. Marciniaka z Wydziału Historycznego był jedynym nagrodzonym projektem z Polski.

Projekt UAM realizowany we współpracy z pięcioma uczelniami z Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii i Portugalii miał na celu doskonalenie umiejętności specjalistów badających dziedzictwo archeologiczne i naturalne. Autorzy położyli nacisk na interdyscyplinarność i lepsze zrozumienie wzajemnego oddziaływania obu rodzajów dziedzictwa.