Nagrody

Fotografia w nagłówku
redakcja
14 naukowczyń i naukowców z UAM zostało kolejnymi laureatkami i laureatami konkursu NCN - Miniatura 5. W tej edycji konkursu łącznie przyznano dofinansowanie 31 osobom z naszego uniwersytetu.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
W nagrodę pojechał na warsztaty przetrwania za kołem podbiegunowym, gdzie zobaczył zorzę polarną i pił wodę z lodowca. Mowa o filozofie dr. Andrzeju Marcu, laureacie Nagrody Specjalnej Identitas.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- W chemii piękne jest to, że jest bardzo uporządkowana i ma pozytywne zastosowania w wielu dziedzinach życia - uważa Anna Czombik, laureatka tegorocznego Studenckiego Lauru.
Fotografia w nagłówku
Informacja PPNT
W Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym wręczono stypendia Laureatom tegorocznej edycji konkursu stypendialnego Fundacji UAM dla Doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyłoniono 10 zwycięzców, którym przyznano stypendia o łącznej wartości 200 000 złotych.
Fotografia w nagłówku
Podczas inauguracji roku akademickiego 2021/2022 medale „Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis” otrzymał m.in. filolog klasyczny prof. Ignacy Lewandowski. Poniżej przypominamy jego wystąpienie.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Sześcioro badaczy z UAM otrzymało granty w ramach konkursu MINIATURA 5 z NCN. Naukowczynie i naukowcy rozpoczną badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe i wyjazdy konsultacyjne dzięki finansowaniu z NCN.