Nagrody

Fotografia w nagłówku
redakcja
Znamy pierwsze wyniki czwartej edycji konkursu MINIATURA. Do finansowania zakwalifikowane zostały 52 wnioski naukowców, którzy otrzymają ponad 1,9 mln złotych na realizację pojedynczych działań naukowych. Wśród laureatów znaleźli się nasi naukowcy.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. Hanna Kóčka-Krenz odebrała Nagrodę Lednickiego Orła Piastowskiego. - Dziękuję bardzo za to wyróżnienie. Jestem nim ogromnie wzruszona. Uświadomiłam sobie, że Ostrów Lednicki stanowił w mojej karierze naukowej punkt początkowy - powiedziała laureatka.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wręczyła w niedzielę przyznane po raz pierwszy Honorowe Odznaki Meritis pro Familia zasłużonym za działania na rzecz rodziny.  Wśród nagrodzonych znalazł się prof. Michał Michalski z Instytutu Kulturoznawstwa
Fotografia w nagłówku
redakcja
Absolwenci UAM: Maria Mnich (Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa) oraz Wojciech Cendrowski (Instytut Antropologii i Etnologii) zostali wyróżnieni w konkursie „Poznań Wielka Zmiana 1989-2015”. Laureaci otrzymali nagrody w kategorii prac magisterskich. Konkurs zorganizował
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
Studenci naszego Uniwersytetu zajęli drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w szermierce. W imprezie udział wzięło niespełna stu zawodników z 26 uczelni wyższych z całego kraju. Szermierka UAM w srebrze!
Fotografia w nagłówku
redakcja
Marika Zandecka (UAM Poznań) została najlepszą zawodniczką w kat. 63 kg na Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju.