Wersja kontrastowa

Noc Muzeów, moc atrakcji

Noc Muzeów
Noc Muzeów
Obraz

Znamy już program całej nocy w Collegium Minus. Czas na prezentację wykładowców.

Pierwszy wykład wygłosi prof. Maciej Michalski, kierownik Zakładu Historii Kultury, specjalizujący się w historii średniowiecza, problemach hagiografii i kultu świętych, historii kobiet i życia prywatnego oraz kształtowania tożsamości etnicznej i narodowej w XIX wieku. Członek PTPN. Należy do zespołu opracowującego historię naszego Uniwersytetu i przygotowuje rozdziały poświęcone infrastrukturze. Ciekawostkami z najnowszych badań podzieli się właśnie podczas sobotniego spotkania. Godzina 17, zapraszamy!

Zobacz: Festiwal Kultury Studenckiej ''Kulminacje''

Drugi wykład w czasie Nocy Muzeów wygłosi dr Anna Kołos, absolwentka filologii polskiej i historii sztuki, doktor nauk filologicznych, uczestniczka wielu konferencji krajowych i międzynarodowych, od 2017 r. dyrektor Biblioteki PTPN czyli następczyni Ludwiki Dobrzyckiej-Rybickiej. A to właśnie ona należała do pierwszych kobiet zatrudnionych na naszej uczelni, była cenionym filozofką i działaczką społeczną. O tej niezwykłej postaci dowiemy się więcej w barwnej opowieści pod tytułem „Ludwika Dobrzycka-Rybicka wśród pierwszych kobiet zatrudnionych na Uniwersytecie Poznańskim” o godz. 18, 19 maja. Zapraszamy!

 

Przypomnijmy, że w programie sobotniej Nocy Muzeów m.in.:
- Wystawa prezentująca historię budynku
- zwiedzanie budynku wraz z Aulą
 

Będą też kolejne wykłady. O ukazywaniu na różnych przekazach ikonograficznych opowie Jakub Skutecki (godz. 21) a o początkach Uniwersytetu Rzeszy prof. Tadeusz Janicki (godz. 19)

Wykłady związane z tegorocznymi rocznicami to: o pierwszych wykładowczyniach na Uniwersytecie (dr Anna Kołos, godz. 18) i strajku studenckim w 1968 r. (prof. Stanisław Jankowiak, godz. 20)

Dla każdego zwiedzającego przewidziana jest drobna pamiątka.

Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.