Muzykalny UAM już o 18.00

BeFour
Obraz

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki serdecznie zaprasza na kolejny koncert rektorski z cyklu „Muzykalny UAM”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w Sali Lubrańskiego. Wykonawcą koncertu będzie zespół BeFour, żeński kwartet wokalny działający od 2011 roku. Tworzą go absolwentki poznańskich uczelni, między innymi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, chórzystki Chóru Kameralnego UAM, z którym do dziś aktywnie koncertują.

Zespół śpiewa w stałym składzie: Kamila Tracewska-Mikołajczak, Karolina Piesik, Anna Komendzińska i Brygida Sawicka-Stępińska. Kwartet wykonuje przede wszystkim muzykę a cappella – z pracy nad precyzją współbrzmienia żeńskich głosów czyniąc swe największe wyzwanie. Gromadzi coraz bogatszy repertuar – począwszy od klasycznych kompozycji chóralnych przez muzykę latynoamerykańską, rozrywkową aż po ludową czy dawną. Nierzadko tworzy własne aranżacje. BeFour aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym – tak międzynarodowym, jak i lokalnym i może pochwalić się już wieloma osiągnięciami. Obecnie BeFour pracuje nad płytą.

Zobacz: Muzykalnie na UAM

Program koncertu

1. Coś optymistycznego – sł. i muz.: Kasia Kowalska/ Kostek Yoriadis, ar.: Brygida Sawicka-Stępińska
2. Come Again – sł. i muz.: John Dowland