Życie Uniwersyteckie nr 10/2019

2 | Wstęp JMR
3 | Nowy rok akademicki, nowe wyzwania
Początek października przyniesie wiele zmian, których źródłem jest nowe Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz przyjęty 17 kwietnia br. nowy statut naszej uczelni.
7 | Regulamin organizacyjny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
9 | Kanclerz UAM Marcin Wysocki: Już minął rok...
10 | Czas na nowe ubezpieczenie
11 | UAM "przesłuchiwany"
W MNiSW odbyły się przesłuchania kandydatów do  miana uczelni badawczych
12 | Rekrutacja inna niż wszystkie
UAM zyskał nowych doktorantów, którzy od października rozpoczną kształcenie w Szkole Doktorskiej UAM.
13 | Nagroda PTF dla prof. Adama Miranowicza
14 | Więzienie w Collegium Martineum?

nauka
15 | Nasze nadzieje
16 | Dawid Pakulski, doktorant na UAM i Uniwersytecie w Strasburgu
17 | Artystyczne stypendium Miasta Poznania pomogło Justynie Machaj zrozumieć, co tak naprawdę tworzy
18 | Chociaż niektórzy mówią, że grafen to przebrzmiała melodia, praca Samanty Witomskiej z Wydziału Chemii zdecydowanie temu przeczy
19 | Dr Joanna Rak z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM otrzymała stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie badań nad kontestacją polityczną
20 | Dr Justyna Rychły z Wydziału Fizyki UAM otrzymała stypendium naukowe Poznania za osiągnięcia naukowe w zakresie magnoniki
21 | Milena Roszkowska jest doktorantką w Zakładzie Bioenergetyki na Wydziale Biologii UAM. Z niesporczakami zaprzyjaźniona jest od 7 lat.
22 | Prof. Jerzy J. Langer: Nanochemodetektor powstały w Pracowni Fizykochemii Materiałów i Nanotechnologii UAM czulszy od psiego nosa
24 | Zespół dr Anny Juras: Na tropie kopalnego DNA
25 | Dr Rafał Witkowski razem z kolegą dr. Krzysztofem Krzywdzińskim stworzyli długopis, ale nie byle jaki
26 | Wykorzystać potencjał torfowisk
O potencjale torfowisk i ich wpływie na odczytanie historii z prof. Mariuszem Lamentowiczem z Instytutu Geoekologii i Geoinformacji UAM rozmawia Jagoda Haloszka.
27 | Solidarność jest konieczna
UAM był gospodarzem międzynarodowego kongresu IUAES - największego wydarzenia antropologicznego w Polsce i jednego z wiekszych w Europie Środkowo-Wschodniej.
28 | PTN było i jest
Trzydniowy kongres "Interdyscyplinarność w glottodydaktyce" uczcił 90-te urodziny Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego.
29 | Muzyka z Pięciu Stron Świata
- W przypadku Pięciu Stron Świata określenie "projekt muzyczny" wydaje się wyjątkowo trafne - mówi prof. Maciej Karpiński.

kultura
30 | Magiczny tydzień w Łazach
Nadmorska miejscowość Łazy znów stała się studencką stolicą, bowiem na początku września miał miejsce długo wyczekiwany przez wszystkich wyjazd integracyjno-szkoleniowy "Campus Studencki 2019".

Fotografia okładki
Życie Uniwersyteckie