Wersja graficzna

Polsko-ukraińskie spotkanie rektorów na UAM

Od poniedziałkowego popołudnia do czwartku, 4 kwietnia Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu gościć będzie delegacje Związku Rektorów Uczelni Ukrainy. We wtorek 2 kwietnia goście wzięli udział w  polsko-ukraińskim seminarium rektorów, organizowanym przez Konferencje Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Podczas spotkania, przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) – Przewodniczący Rady Sebastian Kołodziejczyk oraz członek Rady prof. Wiesław Banyś, przedstawili informacje adresowane do rektorów ukraińskich o pracach NAWA, nowych możliwościach i konkursach organizowanych przez Agencję.

W ramach debaty przedstawiciele narodowych konferencji rektorów przedstawili rozwiązania dotyczące finansowania uczelni w Polsce i na Ukrainie oraz szkolnictwa wyższego na poziomie systemowym i instytucjonalnym. Przedstawione zostały także wstępne wyniki badania dotyczące tych kwestii przeprowadzone w Polsce i na Ukrainie.
 

Na zakończenie seminarium opracowane zostanie wspólne stanowisko, które będzie zawierało wnioski i rekomendacje dot. zmian w systemie finansowanie szkolnictwa wyższego adresowane do ministrów w obu krajach.

Czytaj także: Miłorząb na 100-lecie poznańskiej psychologii

W środę delegacje KRASP i ZRUU wezmą również udział w konferencji  pt. „Uniwersytet XXI wieku: od Humboldta do Uniwersytetu 4.0” poświęconej 100-leciu Uniwersytetu Poznańskiego (początek 9.30 Sala Lubrańskiego, Collegium Minus),  a także złożą wizytę, w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii, a następnie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Wizyta delegacji Związku Rektorów Uczelni Ukrainy odbywa się w ramach projektu pomocowego MNiSW-PW pt. „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni”. Projekt prowadzony jest pod przewodnictwem  prezesa Fundacji Rektorów Polskich prof. Jerzego Woźnickiego.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.