Wersja graficzna

Gruntowna reforma, ale nie likwidacja

Fot. Vadzim Zhamoidz
Fot. Vadzim Zhamoidz

 

 

Takie wnioski sformułowali uczestnicy publicznej dyskusji o misji publicznej i kulturotwórczej roli mediów publicznych w Polsce „Likwidacja czy reforma? Media publiczne w Polsce. Stan obecny i perspektywy”, którą zorganizował Ośrodek Badań i Edukacji Europejskiej wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.  

 

Pierwszego dnia podczas czterech paneli politycy, twórcy projektów reformy mediów publicznych, naukowcy i dziennikarze próbowali znaleźć odpowiedzi na wiele ważnych pytań, między innymi: jakich mediów publicznych potrzebujemy?, jak wyobrażamy sobie ich kształt w przyszłości?, w jaki sposób należy je zreformować? W dyskusjach dużo miejsca poświęcono procesom mediatyzacji polityki i polityzacji mediów.  

 

W poszczególnych panelach wzięli udział między innymi: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, prezes PSL dr Władysław Kosiniak-Kamysz i reprezentujący lewicę członek Rady Mediów Narodowych dr Marek Rutka. W drugim dniu odbyły się dwa panele: jeden poświęcony misji mediów publicznych i ich kulturotwórczej roli, a drugi studencko-doktorancki, prezentujący wyniki badań młodych naukowców na temat stanu mediów w Polsce. Debata była transmitowana online, z jej zapisem można się zapoznać na kanale YouTube WNPiD (https://www.youtube.com/@wnpidamu/streams). Dyskusja została sfinansowana ze środków budżetowych Miasta Poznania (#poznanwspiera). 

 

 

Wydarzenia Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.