Wersja graficzna

Kongres Post-Medieval Archaeology 2023 odbędzie się na UAM

fot. Krzysztof Duda
fot. Krzysztof Duda

Rada Stowarzyszenia Archeologii Postśredniowiecznej (Society for Post-Medieval Archaeology) postanowiła, iż nadchodzący kongres tego towarzystwa odbędzie się w Poznaniu (5-7 maja 2023). Gospodarzem wydarzenia będzie Wydział Archeologii UAM.

 

Society for Post-Medieval Archaeology jest wiodącym europejskim stowarzyszeniem zajmującym się badaniem i promocją archeologii nowożytnej i czasów współczesnych. Założone zostało w 1966 roku w celu promowania archeologii doby późnego średniowiecza i społeczeństwa przemysłowego w Wielkiej Brytanii, Europie i krajach znajdujących się pod wpływem europejskiego kolonializmu. Towarzystwo skupia aktualnie archeologów parających się czasami poczynając schyłku średniowiecza po dzień dzisiejszy. Wydaje ono co trzy lata czasopismo Post-Medieval Archaeology, dwa razy w roku biuletyn, a także regularnie monografie. Organizuje liczne konferencje i sympozja.

Aktualnie przygotowywany Kongres po raz pierwszy odbędzie się poza granicami Zjednoczonego Królestwa. Rozpocznie on nowy cykl tego typu spotkań, organizowanych naprzemiennie między Wielką Brytanią a resztą Europy. Będzie to także pierwszy kongres zorganizowany ponownie w pełnym kontakcie, od czasu sympozjum z 2019 roku w Glasgow. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie jak w poprzednich spotkaniach poprzedzających pandemię COVID-19, także w nadchodzącym kongresie wezmą udział liczni specjaliści z całego świata, zajmujący się problematyką szeroko pojętej archeologii czasów nowożytnych i historycznej na wszystkich kontynentach.

Obrady otwarte są dla badaczy na wszelkich etapach ich kariery zawodowej: zarówno naukowców, studentów, archeologów komercyjnych, jak i pasjonatów archeologii czasów nam najbliższych. Organizatorzy zapraszają do prezentacji wyników badań prowadzonych pod każdą długością i szerokością geograficzną nad dowolnymi aspektami archeologii najbliższych nam czasów.

Nauka Wydział Archeologii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.