Znamy zwycięzców konkursu Kowadło 2.0!

W środę popołudniu w Sali Senatu miało miejsce wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na Projekt Budżetowy Kowadło 2.0.  Organizatorem przedsięwzięcia był Parlament Samorządu Studentów UAM.

Ponad 15 zgłoszeń wpłynęło do Kapituły Konkursowej w tegorocznej edycji uczelnianego konkursu na Projekt Budżetowy Kowadło 2.0. Aby wziąć udział wystarczyło stworzyć projekt kulturalny, naukowy lub sportowy. Jak podkreśla Natalia Mąka, wiceprzewodnicząca Parlamentu Studenckiego UAM konkurs pozwolił na wzrost zaangażowania wśród studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- W konkursie mógł wziąć udział każdy student, doktorant czy pracownik naszej Uczelni. Poprzez ten program chcemy promować oddolne inicjatywy naszej społeczności akademickiej.

Czytaj także: Prof. Düring laureatem Medalu Za Zasługi dla UAM

Konkurs organizowany był pod patronatem prorektor ds. studenckich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej.

-Idea tego konkursu jest dla mnie bardzo przekonująca. Sam pomysł, aby studenci, doktoranci czy pracownicy składają projekty, które w trybie konkursowym są następnie finansowane przez Uniwersytet jest bardzo trafiony - podkreślała prorektor.

Kapituła konkursowa wybrała 7 najlepszych pomysłów, które otrzymały dofinansowanie oraz patronat Samorządu Studentów UAM. Zwycięskie projekty: Studenci UAM bez Granic, Wampiriada, AMUliada, ROKowanie Gwar, Poczuj niepełnosprawność, Studenckie Dni Przedsiębiorczości oraz ON SPORT.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie