#WobiektywieŻycia. Wielka bitwa na poduszki 2010

Dziesięć lat temu na Starym Rynku zgromadziło się około tysiąca studentów. Odpowiedzieli na apel organizatorów Juwenaliów 2010 i przyszli by stoczyć bitwę na poduszki.

Akcja miała na celu „obudzić” studentów po zimie. „Zdmuchnij z brody resztkę snu podmuchem poduchy!” – można było przeczytać na Facebook’u. Zabawa była przednia, a ilość pierza, która tego dnia posypała się na nawierzchnię Starego Rynku, stosownie - ogromna.

Czytaj też: Juwenalia 2019 wystartowały

- Walkę rozpoczęła mała ,,bijatyka'' w jednym z ogródków piwnych, która po chwili przeniosła się na plac. Widząc to, setki ludzi ruszyło z trzech stron z odsieczą. Nam udało się ustawić w pierwszym szeregu, dzięki czemu już na początku wbiliśmy się w sam środek poduszkowej zawieruchy. Przy pierwszym uderzeniu niebo pobielało od pierza. Cóż to była za walka! - relacjonował portal poznanhussars, a Głos Wielkopolski nakręcił z tej okazji stosowny filmik...

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie