Trwa remont Collegium Heliodori Święcicki

fot. Adrian Wykrota

Roboty związane z ocieplaniem Collegium Heliodori Święcicki, bo tak teraz nazywa się dawne Collegium Chemicum, są prawie na półmetku. Remont prowadzony od sierpnia 2017 roku przyspieszył w wakacje - kiedy nie ma studentów robotnicy mogą kuć do woli.

– W czasie roku akademickiego termomodernizacja odbywa się w niesprzyjających warunkach – informuje Władysław Graczyk, kierownik Działu Technicznego UAM. – Roboty są przerywane ze względu na zajęcia dydaktyczne, w budynku mieszczą się również jednostki zewnętrzne np. Uniwersytet Medyczny, co również utrudnia prace.

Zobacz: WNS. Utrzymaliśmy Kategorię A

Gmach ocieplany jest  od wewnątrz - konserwator zabytków nie wyraził zgody na termomodernizację zewnętrzną, która zaburzyłaby zabytkową elewację budynku. Roboty obejmują nie tylko ocieplenie murów i dachu - będą wymieniane m. in okna, zainstalowane CO, rozdzielnice elektryczne, nowe oświetlenie ledowe, a na dachu panele fotowoltaiczne. Inwestycja, która ma się zakończyć do końca przyszłego roku i pochłonie 40 mln złotych została dofinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Remonty w Collegium przy ul. Grunwaldzkiej nie ograniczają się tylko do termomodernizacji. W lipcu rozpoczął się kompleksowy remont auli Wydziału Anglistyki  - od sierpnia uruchomiono kolejną windę dostosowaną do osób z niepełnosprawnościami. Wtedy też rozpoczął się remont w skrzydle budynku, gdzie znajdują się dziekanaty. W tym roku uczelnia planuje jeszcze rozpocząć remont i przebudowę pomieszczeń przyziemia dla potrzeb laboratoriów anglistyki.

Projekt "Kompleksowa modernizacja energetyczna obiektu po Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ul. Grunwaldzkiej 6 w Poznaniu” jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 umowa o dofinansowanie nr POIS.01.03.01-00-0191/16.

Wydarzenia Wydział Anglistyki