Wersja kontrastowa

Szczepienia dla nauczycieli. Znamy pierwsze wytyczne

Źródło: strona www.
Źródło: strona www.
Obraz

Od poniedziałku, 15 lutego br. od godz. 8:00 rusza możliwość rejestracji na szczepienia nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Na stronie www.gov.pl pojawiły się właśnie pierwsze informację dotyczące zapisów nauczycieli akademickich z datą urodzenia po 31 grudnia 1956 r.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wytyczne:

 • Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. Rekomendujemy tę, która jest podstawowym miejscem pracy.
   
 • Za zapisy odpowiedzialni są rektorzy uczelni, którzy powinni wybrać koordynatorów uczelnianych. Sposób prowadzenia zapisów należy do autonomicznej decyzji uczelni.
   
 • Rektorzy będą wybierać miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
   
 • Zakres danych niezbędnych do wypełnienia formularza będzie udostępniony uczelniom publicznym i niepublicznym jeszcze dziś, 12 lutego.
   
 • W poniedziałek, 15 lutego br. OPI PIB udostępni uczelniom formularz. Dane wprowadzać będą upoważnione przez rektora osoby.
   
 • Zestawienia uczelni będą przekazywane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień.
   
 • Punkty szczepień będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.
   
 • Na początku przyszłego tygodnia dla koordynatorów uczelni zostanie zorganizowane webinarium organizowane przez OPI PIB dotyczące metody i sposobu przesyłania danych do formularza. O szczegółach będziemy informować już wkrótce.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ogolne-zasady-systemu-szczepien…

zob. też

 

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.