Stypendia Fundacji UAM dla najlepszych sportowców

Obraz

12 wybitnych sportowców UAM otrzymało 38.500,00 zł w tegorocznej edycji programu stypendialnego Fundacji UAM. Przyznane stypendia  z pewnością przysłużą się do dalszych treningów i jeszcze lepszych wyników.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni za osiągnięcia i reprezentację Uniwersytetu w rozgrywkach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. W tym roku wyróżniono takie dyscypliny jak szermierka, futsal, karate, lekkoatletyka. Konkurs pokazał, ze kluby uczelniane mają pod swoją opieką uzdolnioną sportowo młodzież, która staje na podium w prestiżowych mistrzostwach zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Czytaj także: Dzień Sportu na cztery kolory

Laureatki otrzymały odpowiednio od 2000 zł do 50000 zł w zależności od uzyskanych osiągnięć sportowych.

Oto 12 tegorocznych stypendystek:

Julia Walczyk  5 000 zł – utytułowana florecistka, medalistka Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski

Marika Chrzanowska 5 000 zł – utytułowana florecistka, medalistka Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski

Julia Chrzanowska  5 000 zł – utytułowana florecistka, medalistka Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski

Marika Zandecka   4 000 zł – Mistrzyni Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym Seniorek

Helena Dalke         4 000 zł – złota medalistka na 400 m przez płotki oraz srebrny medal w sztafecie  na 35. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

Daria Węcławiak        3 000 zł – sekcja karate,

Maria Vetulani             2 500 zł – utytułowana florecistka

Marta Nowicka           2 000 zł – koszykówka

Alicja Wiaderek          2 000 zł – florecistka

Julia Wojtaluk            2 000 zł

Krystyna Cywińska    2 000 zł – futsal

Karolina Dziadura      2 000 zł – karate

Rada Funduszu Sportowego wyłoniła stypendystów na podstawie listy rankingowej sporządzonej w oparciu o kryteria dotyczące osiągnięć sportowych i przypisanych im wartości punktowych. Zgodnie z Regulaminem wysokość poszczególnych stypendiów może być różna, natomiast nie może przekraczać 5000 zł na osobę.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie