Studentki UAM Akademickimi Mistrzyniami Polski!

Fot. AZS
Obraz

Reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu okazała się najlepsza w pierwszych w historii Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej kobiet, które w środę zakończyły się w Szczecinie. W finale poznanianki pokonały drużynę Uniwersytetu Gdańskiego 1:0.

Zespół UAM z Poznania wygrał wszystkie mecze, nie tracąc podczas turnieju w Szczecinie ani jednego gola! Nic więc dziwnego, że zawodniczka tej drużyny, Dominika Dewicka, otrzymała nagrodę dla najlepszej bramkarki. Królową strzelczyń, z dziewięcioma golami na koncie, została Anita Piekarek z Uniwersytetu Szczecińskiego, a za najlepszą zawodniczkę uznano Lidię Sowińską z Uniwersytetu Gdańskiego. Wybrano także najbardziej sympatyczną zawodniczkę, a nagroda ta trafiła do rąk Joanny Muraszko z Politechniki Opolskiej.

Akademickie piłkarki rywalizowały na boiskach o wymiarach 60 metrów x 40 metrów, a czas gry wynosił 2x25 minut. Zespoły występowały w siedmioosobowych składach, nie było przepisu o spalonym, a liczba zmian w trakcie gry była nieograniczona. Organizatorem mistrzostw był AZS Organizacja Środowiskowa w Szczecinie. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu.

Wyniki meczów finałowych Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet
O 1. miejsce: UAM Poznań – UG Gdańsk 1:0