Wersja kontrastowa

Rozpoczęła się Szkoła Letnia BESTStudentCAMP

Najlepsi maturzyści i finaliści olimpiad ogólnopolskich wyruszyli w podróż do Gułtów, aby uczestniczyć w pierwszej edycji BESTStudentCAMP. Inicjatywa organizowana jest w ramach projektu BESTStudent. 

Uczestnicy Szkoły Letniej będą uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez profesorów i doktorów z naszego Uniwersytetu. Wśród wykładowców znaleźli się m.in. prorektor ds. kształcenia UAM prof. Beata Mikołajczyk,prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UAM prof. Ryszard Naskręcki, prof. Krzysztof Szydzisz czy dyrektor Ogrodu Botanicznego prof. Justyna Wiland-Szymańska. 

Czytaj również: Jak nauczyć obcokrajowca języka polskiego?

Tematyka spotkania będzie opierać się na zajęciach m.in. etyki akademickiej, retoryki, angielskiego języka naukowego, prawa autorskiego czy aplikowania o studenckie granty. Młodzi naukowcy będą mieli również okazję spotkać się z dr Magdaleną Kowalską (CERN Szwajcaria) i dowiedzieć się jak robi się karierę w "wielkim świecie". Wieczorne spotkania umili koncert jazzowy zespołu Mariciniak, Kostka, Scholtz Trio, którzy grają ze sobą już od około 10 lat. Ich muzyka jest fuzją wielu różnorodnych inspiracji z poszanowaniem dla tradycji jazzu. Uczestnicy zapoznają się również z trikami scenicznymi, które pokażą aktorzy z Teatru Granda UAM. 

Szkoła Letnia BESTStudentCAMP potrwa do 25 września. 

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.